پوش فیت سیستم فاضلاب بهداشتی متشکل از لوله و اتصالاتی است که از نظر کیفیت و مواد اولیه، طراحی، ساخت و نحوه نصب و اجرا بر سایر لوله‌ها و اتصالات فاضلاب موجود اعم از پلیمری یا آلیاژی برتری دارد.

در این سیستم فاضلاب به دلیل وجود سوکت در لوله و اتصالات، نیازی به استفاده از چسب و جوش نیست و همچنین به دلیل نوع مواد اولیه و فرآیند ساخت آن، شکنندگی لوله و اتصالات فاضلاب وجود ندارد و دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار خارجی است.

در مقایسه با لوله‌های CPVC و PVC یا لوله‌های فلزی جوش‌کاری شده، استفاده از اتصالات فشاری بسیار آسان است و نیاز به مهارت خاصی ندارد. اتصالات با حلقه‌ای از خارهای فلزی در داخل اتصالات طراحی شده‌اند که وقتی لوله‌ها را در سوکت اتصالات قرار می‌دهند محکم می‌شوند. اورینگ‌های نئوپرن در داخل اتصالات مهر و موم های محکم و ضد آب در برابر لوله‌ها ایجاد می‌کنند. طبق گفته انجمن مهندسین لوله‌کشی آمریکا، این اتصالات حتی زمانی که در داخل دیوارها و سقف‌های تمام‌شده پنهان شده باشند قابل اعتماد و ایمن هستند.

یراق‌آلات پوش فیت با نام‌های تجاری مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام ظاهر کمی متفاوت دارند. بدون در نظر گرفتن نام تجاری، اتصالات فشاری همگی ساختار داخلی مشابهی دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد زمانی که روی لوله فشار داده می‌شوند، یک مهر و موم ضد آب ایجاد کنند.

مزایای اتصالات پوش فیت

  • سرعت بالای اجرا با اتصالات پوش فیت.
  • عدم نیاز به جوش‌کاری یا استفاده از گیره یا چسب.
  • عدم نیاز به خشک بودن لوله‌ها حین اتصال.
  • موجود بودن اتصالات فشاری برای انواع مختلف کاربردها.
  • جدا شدن راحت اتصالات فشاری.

ما در کلیه واحدهای مسکونی پروژه لیلیان پالاس از بهترین و مرغوب‌ترین اتصالات پوش فیت استفاده کرده‌ایم تا آسایش و رفاه لازم را برای ساکنین به ارمغان آورده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید