درب ضد سرقت (درب امنیتی) برای کمک به جلوگیری از ورود غیرمجاز از مزاحمان ساخته شده است و سطح حفاظتی بسیار بالاتری نسبت به یک درب معمولی ارائه می‌دهد. درب‌های امنیتی معمولا در دو نوع وجود دارند. نوع اول درب فولادی روباز است که ظاهری شبیه آهن فرفورژه دارد و دارای صفحه پشتی شیشه‌ای است. نوع دوم شبیه یک درب معمولی چوبی یا فایبرگلاس است، اما در واقع از فولاد با اتصالات جانبی محکم ساخته شده است.

درب ضد سرقت

از موادی که برای ساخت درب‌های امنیتی استفاده می‌شود، ‌می‌توان به چشمی ، پیچ‌های بدون شیار، میله‌ها، آلارم‌ها ، قفل کد دار  ، زنجیر درب و غیره اشاره کرد.

کیفیت قفل هنگام در نظر گرفتن درب  بسیار مهم است. یک قفل خوب ممکن است به اندازه کافی بازدارنده باشد که می‌تواند باعث شود یک سارق بالقوه هدف دیگری را امتحان کند. یک قفل بدساخت را می‌توان به راحتی سوراخ کرد، یا با چکش به آن نفوذ نمود.

قفل‌هایی با کلید خاص می‌توانند یک دارایی برای یک درب ضد سرقت باشند. این قفل‌ها دارای کلیدهای ویژه‌ای هستند که معمولا فقط توسط سازنده آن‌ها قابل کپی است. این به جلوگیری از دریافت یک کپی از کلید بدون اجازه مالک کمک می‌کند. قفل‌های بدون کلید نیز موجود است که نیاز به کلید را از بین می‌برد. یک قفل بدون کلید می‌تواند از یک کد عددی برای ورود استفاده کند که می‌تواند هر چند وقت یکبار تغییر کند. قفل اثر انگشت نیز گزینه‌ای است که از اثر انگشت شخص به عنوان کلید استفاده می‌کند. این نوع قفل می‌تواند بسیار گران باشد، اما به دلیل منحصر به فرد بودن اثر انگشت، می‌تواند بسیار ایمن نیز باشد.

اجزای درب ضد سرقت

اجزا و متعلقات درب ضد سرقت متشکل از سه عنصر اصلی استراکچر، رویه و قفل می‌باشد که در ذیل به آن اشاره خواهیم کرد:

استراکچر

از اصلی‌ترین اجزا تشکیل‌دهنده درب ضد سرقت که به معنای شاسی و متریال اصلی درب ضد سرقت است و تمامی اجزا دیگر درب بر روی آن نصب می‌شوند.

رویه

اصلی ترین جزو درب ضد سرقت از لحاظ بصری و زیبایی رویه درب است که می تواند یک درب را زیبا و یا معمولی جلوه دهد.

قفل

قلب و مغز یک درب ضد سرقت قفل آن است، وقتی که قفل ها نباشند ضد سرقت بودن دیگر معنایی ندارد. قفل ها در درب ضد سرقت بسیار تقویت شده‌اند و تقریبا در صورت قفل شدن غیرقابل باز شدن هستند.

ما در کلیه واحدهای مسکونی پروژه لیلیان پالاس از بهترین و مرغوب‌ترین درب‌های ضدسرقت استفاده کرده‌ایم تا آسایش و امنیتِ لازم را برای ساکنین به ارمغان آورده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید