شاید به دلیل وجود امکانات شغلی و رفاهی فراوان در امر پایتخت‌نشینی، زندگی در شهر تهران در اولویت باشد. اما قیمت سرسام‌آور ملک، دور از بضاعت اکثریت خواهد بود. یکی از بهینه‌ترین راه‌حل‌ها برای افرادی که تمایل دارند در تهران شاغل باشند، زندگی در شهرهای اطراف تهران است.

شهر اندیشه

شهر جدید اندیشه، بهترین پیشنهاد است. اندیشه شهری در ۳۰ کیلومتری تهران (از سمت میدان آزادی) در جوار شهرستان شهریار و ۷ کیلومتری شهر کرج قرار دارد. از مزایای شهر جدید اندیشه، می‌توان به خوش آب و هوا بودن آن، پراکندگی جمعیت ۱۲۰هزار نفری آن در مناطق مختلف شهر به دلیل چندبخشی بودن معماری، تکمیل بودن زیرساخت‌ها و امکانات شهری، پیشرو در زمینه‌های فرهنگی هنری ورزشی اشاره کرد.

شهر جدید اندیشه با مساحت ۱۵۰۰ هکتار از ۶ فاز تشکیل شده اما فازهای ۲، ۳، ۴ و ۵ براساس قوانین تازه شهرسازی طراحی و ساخته شده است. هر یک از فازهای شهر خصوصیاتی را دارا هستند که قدرت انتخاب را در برگزیدن موقعیت محل زندگی بالا می‌برند.

فاز ۱ اندیشه

فاز ۱ اندیشه دارای اصول شهرسازی سنتی است همچنین این فاز بعنوان منطقه ۱ شهرداری شهریار شناخته می‌شود. شکل‌گیری این فاز از سال ۱۳۶۷ و با واگذاری زمین‌های با متراژ بزرگ و ساخت خانه‌های ویلایی آغاز گردید. به علت روند رو به رشد جمعیت، خانه‌های ویلایی در سال‌های اخیر تبدیل به آپارتمان‌های چندین واحده گردید. خیابان اصلی فاز ۱ (بلوار دنیامالی) مرکز کسب و کارها و تجمع روزانه اهالی آن می‌باشد.

فاز ۲ اندیشه

طراحی این فاز در زمینی به مساحت ۱۲۰ هکتار از سال ۱۳۷۰ آغاز و قطعات آن در دو بخش ویلایی و آپارتمانی به متقاضیان واگذار گردید. فاز ۲ با جاده‌ای موسوم به جاده ارتباطی به فازهای دیگر متصل است. این فاز در مجاورت فردیس و جاده ملارد قرار دارد و به علت تراکم جمعیتی پایین و محیط آرام برای سکونت مناسب است.

فاز ۳ اندیشه

در سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۳۶۰ هکتار، طراحی و شروع به ساخت گردید. این فاز به لحاظ امکانات تفریحی و تجاری وضعیت بهتری نسبت به سایر مناطق شهر اندیشه دارد. براساس معماری جدید شهرسازی ساخته شده و دارای زیرساخت‌های شهری مطلوب و مناسبی است. شهرداری، شورای شهر، شرکت عمران، سینما، دانشگاه، مجتمع‌های تجاری نگارستان، تیراژه و نور، در این فاز قرار دارند.

فاز ۴ اندیشه

فاز ۴ اندیشه با مساحت ۳۳۰ هکتاری از سال ۱۳۷۵ با آماده‌سازی و واگذاری اراضی آغاز شد. مهمترین نقطه قوت این فاز، وجود بازار ایرانی اسلامی است که به آن بازار نقش جهان نیز گفته می‌شود. این مکان با شبیه‌سازی از میدان نقش جهان اصفهان ساخته شده و مهمترین مرکز تجاری تفریحی شهر اندیشه لحاظ می‌شود. همچنین مجتمع تجاری ارغوان، بازار روز، مجتمع درمانی، اداره اماکن و ادارات خدمات‌رسان در این فاز مستقرند.

مجموعه ۵۴۵ واحدی تحت عنوان لیلیان پالاس در نزدیکی میدان توحید فاز ۴ می‌باشد. لیلیان پالاس از ۹ بلوک ساختمانی، تشکیل شده و تنها مجتمع مسکونی منطقه با بسیاری از امکانات از جمله شبکه فیبر نوری، سیستم اعلام و اطفاء حریق، سیستم شوتینگ زباله، راه‌پله اضطراری، آسانسور باربر، سیستم کنترل ورود و خروج هوشمند، مانیتورینگ برق اضطراری، سایت اینترنتی هوشمند و … به‌شمار می‌آید.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با امکانات و خصوصیات لیلیان پالاس به لینک زیر مراجعه نمایید.

فاز ۵ اندیشه

فاز ۵ اندیشه با ۱۹۴ هکتار دارای مجتمع‌های تجاری و خانه‌های آپارتمانی و ویلایی با متراژ به نسبت بالاتری از سایر فازهای شهر جدید اندیشه می‌باشد. همچنین فاز ۵ اندیشه مسیری را برای دوچرخه‌سواری تحت عنوان مسیر سلامت اندیشه داراست.

فاز ۶ اندیشه

فاز ۶ اندیشه با ۴۰۰ هکتار مساحت که مالکیت زمین‌های آن در اختیار بخش خصوصی است و هم‌اکنون ساخت و ساز و امکاناتی در آن وجود ندارد.

شرکت فنی و مهندسی کارکیاکوشک

شرکت فنی و مهندسی کارکیاکوشک با حدود نیم قرن تجربه و فعالیت در صنعت ساختمان، افتخار خدمت به مردم شریف شهر اندیشه را داشته که قسمتی از پروژه‌های شرکت بدین شرح است:

احداث ۹۵۰ واحد مسکونی از جمله ساخت مجتمع مسکونی بهارستان و گلستان در فاز ۳ شهر اندیشه، ۲۲ باب مدرسه، ۷ مجتمع تجاری از جمله بازار بزرگ فاز ۳ اندیشه که اولین بازار این شهر است، مجتمع تجاری و اداری نگارستان، مجتمع تجاری، اداری و ورزشی ارغوان، مسجد چهارده معصوم (ص) واقع در فاز ۲ و مسجد حضرت ابوالفضل (ع) واقع در فاز ۴ شهر اندیشه، مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام علی (ع)، مراکز درمانی و پروژه‌های دیگری که همگی به اتمام و بهره‌برداری رسیده است. از جمله شاخص‌ترین این پروژه‌ها، بازار بزرگ نقش اندیشه با معماری سنتی ایرانی اسلامی در فاز ۴ اندیشه با حدود ۱۲۰هزار مترمربع زیربنا ظرف چهار سال احداث و در سال ۱۳۹۴ توسط رئیس جمهور محترم وقت به بهره‌برداری رسید.

اکنون طی یک قرارداد مشارکتی با شرکت عمران شهر جدید اندیشه پروژه‌ای جدید و خاص به نام لیلیان پالاس آغاز شده که از جمله پروژه‌های شاخص شهر اندیشه و غرب استان تهران است.

لیلیان پالاس

مجتمع مسکونی لیلیان پالاس از جمله پروژه‌های شاخص شهر جدید اندیشه می‌باشد که به‌صورت مشارکتی توسط شرکت فنی و مهندسی کارکیا کوشک و شرکت عمران شهر اندیشه در حال احداث است. این مجموعه با موقعیت عالی، جانمایی مطلوب از حیث همجواری و دسترسی آسان به تهران، کرج و شهریار، در فاز ۴ اندیشه و در زمینی به مساحت ۱۷۹۷۲ متر مربع در حال اجرا می‌باشد. این مجتمع شامل ۵۴۵ واحد مسکونی بوده که در ۹ بلوک ده طبقه با بیش از ۳۰هزار متر مربع مشاعات، دو طبقه پارکینگ سرپوشیده، سه ساختمان نگهبانی در محوطه، بیش از ۱۸۰۰ مترمربع فضای سبز و آبنما در حال ساخت می‌باشد.

اگر تا دیروز غذا و سرپناه یک نیاز محسوب می‌شد و فناوری صرفا جنبه تجملاتی داشت؛ با پیشرفت تکنولوژی و رخنه آن در زندگی روزمره، می‌توان اینترنت را امروزه‌روز یک نیاز دانست که زندگی بدون آن امری دشوار خواهد بود. از مسیریاب‌ها و نقشه‌های هوشمند و تاکسی‌های اینترنتی گرفته تا پیامرسان‌ها و همچنین فروشگاه‌های دیجیتال که همه و همه نقشی حیاتی در روزمرگی‌هایمان دارند.

لیلیان پالاس با دارا بودن فیبر نوری و اینترنت FTTH به‌عنوان تنها مجتمع مسکونی در منطقه به‌شمار می‌آید که پتانسیل و زیرساخت لازم را برای هوشمندسازی داراست.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با امکانات واحدهای لیلیان پالاس به لینک زیر مراجعه نمایید.

لیلیان پالاس فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری در اندیشه با توجه به همجواری آن با تهران محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید